Data and Object Modeling Workshop for the BA: Analyzing Business Rules with Class Diagrams and ERDs (with UML 2)

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze sposobami i technikami analitycznymi modelowania modelu dziedzinowego organizacji. Kurs ma charakter praktycznego warsztatu użycia diagramów modelowania struktur (m.in. diagram klas) do opisywania wymagań biznesowych. 

 

Uczestnicy nauczą się stosować poznane metody na przykładzie rzeczywistego studium przypadku. Poznają zasady stosowania modelu strukturalnego podczas wywiadu, mającego na celu zdefiniowanie pojęć i bytów biznesowych, funkcjonujących w organizacji i uchwycenia reguł biznesowych. Nauczą się również w jaki sposób użyć modelu strukturalnego do weryfikacji przypadków użycia.

Poznają także zasady konwersji diagramów klas języka UML na ERDs, co umożliwi adaptację do wszystkich środowisk analitycznych.


Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Niespójny, niekompletny lub niejednoznaczny zestaw wymagań skutkować może niepowodzeniem całego projektu IT. Wszystkie te trzy aspekty dotyczą modelowania danych.

  • W celu zapewnienia kompletności wymagań biznesowych należy stosować techniki model-driven interview, koncentrujące się na odpowiednim dobrze pytań;
  • w celu zapewnienia spójności należy we właściwy sposób wyspecyfikować reguły biznesowe; natomiast
  • dla osiągnięcia jednoznaczności kluczowe będzie zastosowanie języka UML, jako standardu.

Zakres szkolenia, obszary wiedzy, narzędzia oraz użyte techniki są zgodne ze standardem BABOK2; kurs jest certyfikowany przez IIBA  i akredytowany przez CBAP – za uczestnictwo w nim przysługuje 14 CDUs’ów.

 

Profil uczestników

Kurs przeznaczony jest dla:

  • analityków biznesowych,
  • administratorów baz danych,
  • analityków systemowych i projektantów, zainteresowanych rozszerzeniem swojej wiedzy w obszarze biznesowym, oraz
  • kierowników projektów informatycznych.


Wymagana wiedza

Od uczestników nie jest wymagana żadna wiedza wstępna.

 

Forma zajęć

Zakres szkolenia zostanie przedstawiony poprzez wykłady i doradztwo, oparte o studium przypadku..

 

Czas trwania

Szkolenie trwa 2 dni.

 

Informacje o szkoleniu

Ulotka szkoleniowa 2.4MB Nov 16, 2011 2:55 AM

Howard Podeswa

Jest jednym z założycieli firmy Noble (www.nobleinc.ca), specjalizującej się w usługach doradczych i szkoleniowych z zakresu analizy biznesowej. W ramach swojej trzydziestoletniej kariery zawodowej pełnił różnorodne role w projektach informatycznych, pracując między innymi jako developer, analityk biznesowy i systemowy, konsultant oraz autor programów szkoleniowych z zakresu analizy. Howard Podeswa realizował prace doradcze zarówno dla administracji rządowej i wojska, jak też przemysłu, opieki medycznej, bankowości i finansów.

Ponadto przyczynił się do promowania profesji analityka biznesowego jako prestiżowej pozycji zawodowej. Był również członkiem zespołu tworzącego BABOK (Business Analysis Body of Knowledge) w ramach International Institute of Business Analysis, określającego ogólnoświatowe standardy prowadzenia analizy biznesowej.

Jest autorem książki „The Business Analyst's Handbook” uważanej dziś za swoisty elementarz, przedstawiający techniki i narzędzia stosowane w analizie biznesowej oraz najlepsze praktyki, ze szczególnym uwzględnieniem ITIL, UML i BPMN oraz praktycznego przewodnika w zakresie stosowania języka UML 2 w analizie „UML for the IT Business Analyst”. Obecnie została wydana druga edycja tej niezwykle popularnej pozycji.

W wolnym czasie Howard Podeswa maluje obrazy (http://ccca.ca/HowardPodeswa), które cieszą się dużym uznaniem i są prezentowane na międzynarodowych wystawach.

Warunki uczestnictwa 543.0KB
Formularz zgłoszeniowy na szkolenie otwarte 170.5KB

Przejście do sekcji Szkolenia z analizy biznesowej