METODYKA AION OMNIS

Najprawdopodobniej jedyna na rynku metodyka prowadzenia prac analitycznych, od strategii organizacji po analizę systemową.

Metodyka OMNIS to efekt ponaddwudziestoletniej pracy w wielu projektach, w wielu branżach i organizacjach różnej wielkości. Metodyka składa się z trzech podstawowych obszarów analitycznych:

  • analizy strategicznej,
  • analizy biznesowej oraz
  • analizy systemowej (IT).

W każdym z obszarów zdefiniowany jest sposób prowadzenia prac, podane są rekomendowane techniki oraz użyteczne narzędzia. 

Aktualnie, dostęp do większości treści jest bezpłatny, ale by z nich korzystać należy się zarejestrować jako użytkownik naszej strony. Docelowo, wraz z dodawaniem nowych materiałów, dostęp do niektórych z nich będzie płatny.

c

ANALIZA SYSTEMOWA [OPIS]

Analiza systemowa, w metodyce OMNIS jest etapem, w trakcie którego tworzy się opis rozwiązania wymagań wyspecyfikowanych na etapie analizy biznesowej.

c

ANALIZA STRATEGICZNA [OPIS]

Kontrolka na makiecie może mieć dostęp jedynie do danych przekazanych w pinie akcji na torze UI wraz z danymi wynikającymi z trawersowani modelu klas.

c

ANALIZA BIZNESOWA [OPIS]

Kontrolka na makiecie może mieć dostęp na wejściu ma dostęp do danych skojarzonych z pnie wejściowym akcji na torze UI. Aczkolwiek, możliwe jest trawersowanie po modelu informacyjnym systemy, wychodząc od klasy będącej typem danych pina.

c

FACYLITACJA [OPIS]

Kontrolka może wymagać odwoływania się do stanów klas. W takiej sytuacji stany te powinny być zgodne z maszyną stanów określoną dla klasy, do której obiektów odwołuje się kontrolka.

I

ANALIZA SYSTEMOWA [LINK]

Proszę kliknąć w ikonę, aby przejść do sekcji opisującej sposób prowadzenia analizy systemowej.

I

ANALIZA BIZNESOWA [LINK]

Proszę kliknąć w ikonę, aby przejść do sekcji opisującej sposób prowadzenia analizy biznesowej.

I

ANALIZA STRATEGICZNA [LINK]

Proszę kliknąć w ikonę, aby przejść do sekcji opisującej sposób prowadzenia analizy strategicznej.

I

FACYLITACJA [LINK]

Proszę kliknąć w ikonę, aby przejść do sekcji opisującej techniki facylitacji.