JEDNYM ZDANIEM

Wpis dotyczy metody planowania przebiegu spotkania na podstawie struktury dokumentu, który może zostać pobrany przez zalogowanego użytkownika.

Każde spotkanie powinno mieć swój plan, tak aby można było kontrolować jego przebieg, a także (a może przede wszystkim) żeby można było stwierdzić czy to po co spotkanie zostało zwołane zostało osiągnięte. Dlatego niezmiernie ważnym i często pomijanym elementem warsztatu facylitatora jest tworzenie planu spotkania, tak aby było wiadomo co jest jego celem, jakie tematy będą poruszane i przez kogo oraz do kogo spoktanie jest w ogole kierowane.

W ramach swoich obowiązków analityk biznesowy musi nierzadko zwoływać spotkania czy to w celu pozyskania wymagań czy też zaprezentowana owoców swojej pracy. Dlatego warto, aby mieć pewność, że na spotkanie dotrze właściwa grupa osób, każdy będzie wiedział w jaki celu się spotykamy, co chcemy zrealizować oraz jakie są planowane dalsze działania w danym temacie.

Zaloguj się aby zobaczyć dalszą część wpisu.

Plik do pobrania jest dostępny jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Technika 5 Sił Portera

We wpisie omówiono podstawowe cechy techniki 5 Sił Portera.Informacje ogólneCel Wskazanie zasadności stosowania techniki 5 Sił Portera w procesie opracowywania strategii organizacji. Opis „5 sił Portera” („Porter’s 5 forces”) to narzędzie pomagające w obrazowej ocenie...

Technika Macierz Ansoffa

We wpisie omówiono podstawowe cechy Macierzy Ansoffa.Informacje ogólneCel Uzasadnienie stosowania techniki Macierzy Ansoffa w procesie oporacowywania strategii organizacji. Opis Macierz Ansoffa w czytelny sposób przedstawia możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. W...